M190EG01 V3

| Panel Model | M190EG01 V3 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,19.0 inch, 1280×1024 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| M190EG01 V3 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | MVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 376.32×301.056 mm |
| Outline | 396×324×17.53 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 2000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 15/5 (Typ.)(Tr/Td); 8 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO M190EG01 V3.
AUO M190EG01 V3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO M190EG01 V3 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO M190EG01 V3 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO M190EG01 V3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO M190EG01 V3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO M190EG01 V3 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO M190EG01 V3 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO M190EG01 V3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "M190EG01 V3"
- AUO M190EG01 V3
- M190EG01 V3 datasheet
- M190EG01 V3 image
- M190EG01 V3 price
- M190EG01 V3 distributor
